értesítési ikonra
Csatlakozzon egyéni, privát, családi és kiscsoportos utazásainkhoz Tervezze meg utazását

Manaslu körtúra költségei 2026-ban és 2027-ben: Teljes költségvetési lebontás

Manaslu körtúra költségei 2026-ban és 2027-ben

A Manaslu körtúra távoli völgyeken, magashegyi hágókon, ősi kolostorokon és tibeti hatású falvakon keresztül vezet Nepál Manaslu régiójában. A Manaslu körtúra költsége általában magasabb, mint a... Annapurna pálya és nagyjából hasonló Everesti alaptábor a korlátozott területre vonatkozó engedélyek és a kötelező idegenvezetői szabály miatt. A túra 8,163 méteres magasságban kerüli meg a Manaslu-hegyet, és 5,160 méteren keresztezi a Larkya La-hágót. Az út általában 14-18 napig tart a tempótól és az akklimatizációtól függően.

Mivel a Manaslu régió korlátozott terület, amelyhez különleges engedélyek szükségesek, sokkal kevésbé látogatott, mint a Everest or Annapurna körutazások, annak ellenére, hogy mindkettővel vetekedni képes élményeket kínálnak. Ez a viszonylagos csend a vonzerejének része. De azt is jelenti, hogy a tervezés... Manaslu Circuit Trek a költségek részletesebb előkészítést igényelnek, mint egy hagyományos nyílt túraútvonal.

Ez az útmutató azoknak a túrázóknak szól, akik 2026-ban vagy 2027-ben tervezik útjukat, és alapos, reális képet szeretnének kapni arról, hogy mennyibe fog kerülni a túra. Bárki, aki... Manaslu körtúra A 2026-ban indulóknak korán kell intézniük az engedélyeket és az idegenvezetési szolgáltatásokat, különösen az őszi túraszezonra.

Manaslu körtúra költségei 2026-ban és 2027-ben

Akár szűkös költségvetéssel tervezel, akár kényelmes, standard élményt keresel, akár egy teljesen privát luxusmegoldást fontolgatsz, az itt található számok és tanácsok rád is vonatkoznak. Minden költség USD-ben és adott esetben nepáli rúpiában is értendő, a 2025-2026-os hozzávetőleges árfolyamok alapján.

Az Above the Himalaya ezt az útmutatót a túravezetők, engedélyező hivatalok és a nemrégiben bejárt túrázók valós, aktuális költségei alapján állította össze. A cél az, hogy olyan számokat adjon, amelyekhez ténylegesen hozzá tud férni, ne pedig olyanokat, amelyek papíron jól mutatnak, de nem tükrözik azt, amit a terepen talál.

Manaslu Circuit Trek költségének áttekintése

Mielőtt belemennénk az egyes kategóriákba, íme egy világos összefoglaló arról, hogy mennyibe kerültek a különböző túrastílusok a Manaslu körtúrán 2026-ban és 2027-ben. Ezek az adatok minden nagyobb költséget tartalmaznak. Ez magában foglalja az engedélyeket, az idegenvezető és a hordár díjait, az utazást, a szállást, az étkezést, a felszerelést és a biztosítást. A Katmanduba tartó nemzetközi repülőjegyek nem tartoznak ide.

Trek stílusBecsült költség (USD)Becsült költség (NPR)
Költségvetési túra$ És $ 900 1,300107 000 és 180 000 NPR között
Standard Trek$ És $ 1,400 2,000107 000 és 180 000 NPR között
Luxus / Privát túra2,500 XNUMX USD és több340 000 NPR és afelett

Ezek az adatok egy 14-16 napos túrán alapulnak, ami a teljes Manaslu körút leggyakoribb időtartama. Egy rövidebb, 12 napos útvonal is lehetséges, de nem ajánlott a magaslati magasság és a Larkya La átkelése előtti nem megfelelő akklimatizáció kockázata miatt. A 18 vagy több napra való meghosszabbítás növeli a szállás és az étkezés költségeit, de nyugodtabb és alaposabb élményt nyújt a régióról.

Az egyéni túrázók, akik egy közös csoportos induláshoz csatlakoznak, általában sokkal kevesebbet fizetnek, mint azok, akik privát túrát foglalnak. Az idegenvezetői díjakat, az utazási költségeket és néha a szállás költségeit is meg kell osztani a csoporton belül. Ha egyedül utazol, egy jó hírű ügynökségen, például az Above the Himalaya-n keresztül történő csoportos induláshoz való csatlakozás a legköltséghatékonyabb módja annak, hogy felfedezd az útvonalat anélkül, hogy a biztonság vagy a minőség terén kompromisszumot kötnél.

Manaslu körút túraengedélyének költsége 2026-ban és 2027-ben

A Manaslu körút több engedélyt igényel, mint a legtöbb más nepáli túra, és az engedélyek költségei jelentős részét teszik ki a teljes költségvetésnek. Minden engedélyt a túra megkezdése előtt be kell szerezni. Az útvonal több pontján is ellenőrzik őket, és nélkülük nem lehet továbbhaladni.

Korlátozott területi engedély (RAP)

A korlátozott területre vonatkozó engedély a Manaslu körút legjelentősebb és legdrágább engedélye. Mivel a régió Tibettel határos, korlátozott területnek nyilvánították, és külön kormányzati jóváhagyás szükséges.

Ősszel, ami szeptembertől novemberig tart, a RAP jegyár az első hét napra 100 USD/fő, minden további napra pedig 15 USD/fő. Egy 14 napos túra esetén ez körülbelül 205 USD-t jelent személyenként csak a RAP-ért az őszi szezonban.

Az alacsonyabb engedéllyel rendelkező szezonban, amely decembertől augusztusig tart, a RAP ára az első hét napra 75 USD/főre csökken, és minden további napra 10 USD. Ugyanennél a 14 napos túránál a holtszezonban a RAP ára körülbelül 145 USD/fő.

Ezeket az engedélydíjakat a nepáli kormány határozza meg, és felülvizsgálat tárgyát képezik. A fent felsorolt ​​adatok a jelenlegi árak, és valószínűleg 2026-ig és 2027-ig változatlanok maradnak, kivéve, ha a kormányzati politika változik. Kérjük, ellenőrizze az aktuális árakat a hivatalánál vagy a katmandui Bevándorlási Hivatalnál, mielőtt költségvetést kötne.

MCAP és ACAP engedélydíjak

A Manaslu Természetvédelmi Területre való belépési engedély (MCAP) ára a jelenlegi árfolyamon személyenként 22-25 USD vagy 3,000 NPR. Ez az engedély a Manaslu Természetvédelmi Területre való belépésre jogosít, és a fő útvonalon való bejutáshoz szükséges.

Az Annapurna Természetvédelmi Területre vonatkozó engedély, más néven ACAP, fejenként 3,000 nepáli rúpiába kerül, ami nagyjából 22-25 USD. Erre azért van szükség, mert a Manaslu körút utolsó szakasza Dharapani közelében az Annapurna Természetvédelmi Területre ereszkedik le, mielőtt csatlakozik a ...-hoz. Annapurna pálya útvonalon.

Manaslu Trek költsége és engedélydíjak

Chumnubri vidéki önkormányzati díj

Ez egy helyi önkormányzati belépési díj, amelyet az utóbbi években vezettek be, és elkülönül a nemzeti parkok és a korlátozott területekre vonatkozó engedélyektől. A Chumnubri vidéki önkormányzati díj személyenként körülbelül 1,000 nepáli rúpiába kerül, ami nagyjából 7-8 USD. A díjat a túra alsó Budhi Gandaki-völgyi szakaszán található ellenőrzőpontokon szedik be.

Fontos engedélyezési szabályok

Két szabály van a Manaslu engedélyekkel kapcsolatban, amelyeket minden túrázónak meg kell értenie, mielőtt megtervezi az útját. Először is, egy engedéllyel rendelkező nepáli túravezető kötelező a Manaslu körúton. Ez nem javaslat vagy ajánlás. Ez egy kormányzati rendelet. Engedélyeket nem adnak ki regisztrált vezető nélküli túrázóknak. Másodszor, legalább két túrázónak kell belépnie a korlátozott övezetbe. Az egyéni túrázóknak legalább egy másik személlyel kell párosulniuk, ami egy másik ok, amiért a csoportos induláshoz való csatlakozás praktikus az önálló utazók számára.

Minden Manaslu engedélyt Katmanduban állítanak ki a Bevándorlási Hivatalban és a Nepáli Turisztikai Hivatal irodájában. Az ösvényen nem lehet ezeket beszerezni. A túraügynökség intézi ezt a folyamatot az Ön nevében, amikor rajtuk keresztül foglal, ami az Above the Himalaya-hoz hasonló regisztrált üzemeltető igénybevételének egyik gyakorlati előnye.

Idegenvezető és hordár bérlésének költsége

Engedéllyel rendelkező idegenvezető költsége

Egy engedéllyel rendelkező túravezető a Manaslu körútra napi 30 és 45 USD között kerül 2026-ban és 2027-ben. Az ára a tapasztalattól, a nyelvtudástól és attól függ, hogy a megállapodás közvetlen bérlésről vagy túraügynökségtől származik-e.

Egy 14-16 napos túra esetén az idegenvezetés költségei összesen körülbelül 420 és 720 USD között mozognak. Ha egy megosztott csoportos induláshoz csatlakozol, ezt a költséget a csoport összes tagja között elosztják, így az egy főre jutó idegenvezetési költség jelentősen csökken. Egy vagy két fős privát túra esetén a teljes idegenvezetési költség fizetendő, ami az egyik fő oka annak, hogy az egyéni túrák jelentősen többe kerülnek, mint a csoportos túrák.

Porter költsége

A Manaslu körúton egy teherhordó napi 20 és 28 dollár között kérhető. A teherhordók általában maximum 20-25 kilogrammos terhet tudnak szállítani, és a legtöbb standard csomagban két túrázónként egyet kapnak. Egy szóló túrázónak saját teherhordóra van szüksége, ha a fő poggyászát is vinni szeretné, így a teherhordó teljes díja hozzáadódik a költségvetéséhez.

Egy 14-16 napos túra esetén a teherhordó költsége körülbelül 280 és 450 USD között mozog teherhordónként. Két túrázó, aki egy teherhordón osztozik, ezt a költséget fejenként körülbelül 140-225 USD-re osztja fel, ami jelentős megtakarítást jelent a túra során.

Miért kötelezőek az idegenvezetők Manasluban?

A törvényi előírásokon túl egy helyi idegenvezető a Manaslu körúton valóban fontos gyakorlati szerepet tölt be. Az útvonal nagyon félreeső terepen halad, korlátozott infrastruktúrával, nagy részén nincs megbízható telefonjel, és az ösvények kereszteződései nem mindig vannak egyértelműen jelölve. Egy olyan idegenvezető, aki ismeri a környéket, minimalizálja az eltévedés kockázatát, és segít a teaháztulajdonosokkal és a falusiakkal anyanyelvükön kommunikálni.

Nyomon követik az egészségi állapotodat és az akklimatizációdat, és szükség esetén sürgősségi segítséget tudnak nyújtani. A kötelező kalauzolási szabály azért létezik, mert a Manaslu régióban voltak már incidensek felkészületlen szóló túrázókkal, és a szabályozás valós biztonsági aggályokat tükröz, nem pedig pusztán bevételszerzési intézkedést.

Végső Manaslu Circuit Trek költségvetés

A Manaslu körút utazási költségei

Katmandu - Machha Khola

A Manaslu körút általában Soti Kholában vagy Machha Kholában kezdődik, ahová Katmanduból közúton lehet eljutni. Ez az út körülbelül 140 kilométert tesz meg, és 7-10 órát vesz igénybe az útviszonyoktól függően, amelyek különösen a monszun évszak alatt és után nehézkesek lehetnek.

Egy helyi busz Katmanduból Machha Kholába körülbelül 800-1,200 nepáli rúpiába kerül fejenként, ami nagyjából 6-9 USD. Ez a legolcsóbb megoldás, de egyben a leghosszabb és legkevésbé kényelmes is, az út régebbi járműveken gyakran a teljes 10 órát is igénybe veszi.

Egy megosztott dzsip fejenként 2,500 és 3,500 nepáli rúpia között mozog, ami körülbelül 18-26 USD. A megosztott dzsipek gyorsabbak, kényelmesebbek, mint a helyi buszok, és széles körben használják a túrázócsoportok. Ezek a legnépszerűbb választások a költségvetéssel és a hagyományos túrázók számára.

Egy privát dzsip Katmanduból Machha Kholába 18 000 és 25 000 nepáli rúpia között kerül az egész járműre, ami nagyjából 135-185 USD. Ha négy-öt utas között osztjuk el, ez körülbelül 35-45 USD fejenként, ami versenyképes a megosztott dzsip költségével csoportos utazás esetén.

Vissza Dharapaniból Katmanduba

A Manaslu körút Dharapaniban ér véget. Annapurna pálya, ahonnan a legtöbb túrázó tömegközlekedéssel tér vissza Katmanduba, vagy tovább Pokharába. Egy megosztott dzsip Dharapaniból Katmanduba körülbelül 3,000-4,500 nepáli rúpiába kerül fejenként, ami nagyjából 22-34 USD. Egy privát dzsip ára 20 000 és 30 000 nepáli rúpia között mozog. Helyi buszjáratok is elérhetők olcsóbban, de lényegesen hosszabb menetidővel.

Néhány túrázó úgy dönt, hogy Dharapaniból az Annapurna körúton folytatja útját, ahelyett, hogy közvetlenül Katmanduba térne vissza, ami teljesen megváltoztatja a visszautazási költségeket és az útvonalat. Ha ez a terve, akkor a költségvetésében már a kezdetektől számolja be a plusz időt és költségeket.

Szállásköltség a Manaslu Circuit Trek számára

Teaházak árai tengerszint feletti magasság szerint

A teaházak a Manaslu körút mentén található standard szálláshelyek, és a minőség, valamint az ár a tengerszint feletti magasság függvényében jelentősen változik. Az útvonal alsó szakaszain, különösen a Jagat alatti Budhi Gandaki-völgyben, a teaházak ára szobánként és éjszakánként 300 és 600 nepáli rúpia között mozog, ami nagyjából 2-5 USD. Ezek nagyon egyszerűek, de általában tiszták és megfelelőek.

Ahogy egyre feljebb haladunk Sama Gaun, Samdo és Dharamsala felé, a szobaárak éjszakánként 600 és 1,500 nepáli rúpia között emelkednek, ami nagyjából 5-11 USD. Az itteni teaházak egyszerűbbek, és a fűtés korlátozott, bár a legtöbbjük elegendő takarót biztosít a hideg éjszakákra a magasban.

Mit tartalmaz a teaházak?

A Manaslu körúton található standard teaházi szállás kétágyas szobát foglal magában egyszerű ágyakkal, takarókkal vagy paplanokkal, valamint közös fürdőszobával. A legtöbb teaház elvárja, hogy a szobaár feltételeként ott étkezzen, különösen a magasabb és távolabbi részeken, ahol a teaházak közötti verseny korlátozott.

Az elektronikai eszközökért a legtöbb teaházban lehet fizetni, de ez óránként 100 és 300 nepáli rúpia közötti összegbe kerül. Meleg zuhany is rendelkezésre áll néhány, az alsóbb részekben található teaházban, körülbelül 200-500 nepáli rúpia felár ellenében.

Luxusház elérhetősége

Az Everest és Annapurna útvonalakkal ellentétben a Manaslu körút nem rendelkezik kiépített luxushotel-hálózattal a teljes útvonal mentén. Bizonyos megállóhelyeken, különösen a Namrung és a Sama Gaun környékén, néhány valamivel kényelmesebb teaház található, de ezek inkább szerényebb fejlesztések, mint valódi luxusingatlanok.

A túrázók a Yeti Mountain Home vagy az Everest Summit Lodge kényelmét várják el a hegyen. EKB útvonal nem talál megfelelőjét a Manaslu körúton. Ez részben hozzájárul ahhoz, hogy az útvonal hiteles és kevésbé kommercializált maradjon, de érdemes tájékozódni indulás előtt.

Teljes Manaslu Circuit Trek költség

Étel- és italköltségek a túra során

Átlagos napi élelmiszer-költségvetés

A Manaslu körúton az ételek egyszerűek és laktatóak. A teaházak étlapjain dal bhat, tésztalevesek, sült rizs, tészta, tojás, zabkása és különféle helyi ételek szerepelnek. A korlátlan utántöltési politikájával a dal bhat következetesen a legjobb ár-érték arányú választás, és valóban ezt az ételt esznek a legtöbb túrázó, valamint az összes idegenvezető és teherhordó nap mint nap.

A reggeli általában 400 és 700 nepáli rúpia között mozog, ami nagyjából 3-5 USD, és olyan opciókat foglal magában, mint a tojás, pirítós, zabkása vagy palacsinta. Az ebéd és a vacsora főétkezésenként 500 és 900 nepáli rúpia között mozog, ami nagyjából 4-7 USD. Egy átlagos napi költségvetés, amely három étkezést fedez, 1,500 és 2,500 nepáli rúpia között mozog, ami nagyjából 11-19 USD naponta.

Miért drágul az élelmiszer a magasabb tengerszint feletti magasságban?

Minden, ami a Manaslu körút magasabban fekvő teaházaiba érkezik, teherhordóval vagy teherhordó állattal érkezik. Ez az egyik fő oka annak, hogy a Manaslu körút túrájának költségei magasabb tengerszint feletti magasságban emelkednek. Az alsó völgyszakaszok felett nincsenek utak, és nincsenek rendszeres ellátó járművek. Az alapanyagok szállítása magasabb tengerszint feletti magasságban drágábbá válik. A teaház-tulajdonosok ezeket a költségeket a túrázókra hárítják.

Egy Jagatban 500 rúpiába kerülő étkezés Sama Gaunban 900 rúpiába kerülhet, pusztán azért, mert nehéz odajuttatni az alapanyagokat. Az útvonal felső szakaszain az ételekre szánt nagyobb költségvetés ésszerű tervezés.

Víz, tea és extra költségek

A Manaslu körúton a palackozott víz literenként 100 és 300 nepáli rúpia között mozog az alsóbb szakaszokon, és akár 400-500 rúpiát is kaphatunk literenként a feljebb. Sokkal olcsóbb és környezetbarátabb megoldás egy újrafelhasználható palackot vinni magával víztisztító tablettákkal vagy szűrővel. A forró italok, mint például a tea, a kávé és a forró citrom, 100 és 250 rúpia között kerülnek csészénként.

A Wi-Fi, ahol elérhető, 200 és 500 rúpia közötti áron érhető el korlátozott hozzáférésű belépőért, és lassú és megbízhatatlan az alsóbb falvak felett. Napelemes töltés a legtöbb teaházban elérhető, de ez az időjárástól függhet.

Manaslu túrafelszerelés és felszerelés költsége

Nélkülözhetetlen túrafelszerelések listája

A Manaslu körút egy 5,160 méteres hágón halad át, és több éjszakát is töltünk 4,000 méter felett. A felszereléssel komolyak a követelmények, és nem szabad spórolni. Az alapvető felszerelések közé tartozik egy legalább mínusz 10 Celsius-fokig ellenálló pehelykabát, egy mínusz 15 fokig ellenálló hálózsák a magasabb szakaszokra, vízálló és bokát támasztó túrabakancs, amelyet a túra előtt teljesen betakarnak, valamint túrabotok, amelyeket erősen ajánlunk a Larkya La átkeléshez és a két oldalán található hosszú lejtőkhöz.

Egyéb alapvető felszerelések közé tartozik egy jó minőségű esőkabát és vízálló nadrág, hőszigetelő aláöltözők, meleg kesztyű és sapka, UV-szűrős napszemüveg, fejlámpa tartalék elemekkel, elsősegélycsomag, valamint víztisztító tabletták vagy szűrő. A fényvédő és az ajakbalzsam szükségletei gyakran alábecsültek nagy tengerszint feletti magasságban, ahol az UV-sugárzás intenzív.

Felszerelés bérlése kontra vásárlás

Katmandu Thamel negyedében számos felszereléskölcsönző található, ami megkönnyíti a Manaslu körutazást azoknak a túrázóknak, akik nem rendelkeznek minden szükséges felszereléssel. Egy pehelykabát bérlése napi 150-300 rúpiába kerül. Egy magaslati túrázáshoz alkalmas hálózsák napi 100-200 rúpiába kerül. Túrabotok bérlése páronként napi 100-150 rúpiába kerül. Egy 16 napos túra során egy pehelykabát és egy hálózsák bérlése nagyjából 4,000-8,000 rúpiával, azaz körülbelül 30-60 dollárral növeli a költségvetést, ami lényegesen olcsóbb, mintha mindkét termékből minőségi példányokat vásárolnánk.

A bérlés azoknak a túrázóknak lehet hasznos, akik nem túráznak gyakran, és még nem rendelkeznek megfelelő magaslati felszereléssel. Az első alkalommal túrázók számára a felszerelés jelentős különbséget jelent a Manaslu Circuit Trek összköltségében. A vásárlás akkor érdemes, ha rendszeresen túrázol, vagy több magaslati túrát tervezel az elkövetkező években. A katmandui bérelhető felszerelések minősége változó, ezért gondosan ellenőrizd a tárgyakat, mielőtt magaddal vinnéd őket.

Rejtett felszerelési költségek

Számos apró, felszereléssel kapcsolatos költség váratlanul éri a túrázókat. Egy helyi, adatforgalmat lefedő SIM-kártya az alsó völgyszakaszokon való használatra körülbelül 500-1,000 rúpiába kerül. Egy külső akkumulátor, amellyel a készülékeket tölthetjük, amikor a napelemes töltés nem áll rendelkezésre, 1,500-4,000 rúpiába kerül Katmanduban, ha szükséges. A víztisztító tabletták ára egy teljes túrafelszereléshez körülbelül 500-800 rúpia. Ezeket a tételeket könnyű figyelmen kívül hagyni a költségvetés tervezése során, de összesen 2,000-5,000 rúpiát tesznek ki.

Utazási biztosítás és vészhelyzeti költségek

Miért elengedhetetlen a biztosítás?

A Manaslu körútra nem kötelező az 5,000 méter feletti magaslati túrázást és a helikopteres evakuálást fedező utazási biztosítás. Az 5,160 méteres Larkya La átkelőhely olyan magasságban található, ahol a hegyi betegség gyorsan súlyosbodhat, és a legközelebbi, megfelelő felszereltséggel rendelkező kórház Katmanduban található.

A Manaslu régióból történő helikopteres evakuálás 3,500 és 8,000 USD közötti összegbe kerül, és jellemzően a biztosítótársaságnak kell megszerveznie és kifizetnie. Ezt a legtöbb ember nem engedheti meg magának, mert biztosítás nélkül maguknak kellene fizetniük a költségeket.

Ajánlott biztosítási fedezet

Kérjük, erősítse meg, hogy van-e olyan szabályzat, amely egyértelműen szabályozza az 5,000 méter feletti túrázást, a helikopteres mentést és evakuálást, a sürgősségi orvosi ellátást, az utazás lemondását és a személyes felelősséggel kapcsolatos kérdéseket. A legfontosabb adat a maximálisan fedezett tengerszint feletti magasság. Sok standard kalandutazási szabályzat 4,000 vagy 4,500 méterre korlátozza a fedezetet, ami nem elegendő a Manaslu körúthoz.

Vásárlás előtt ellenőrizze a biztosítás szövegében a magassági korlátozást. Egy két-három hetes Manaslu túrára vonatkozó megfelelő biztosítás ára 80 és 160 USD között van, az állampolgárságától, életkorától és a szolgáltatótól függően.

Lehetséges vészhelyzeti kiadások

Az evakuáláson túl egyéb vészhelyzeti költségeket is érdemes betervezni, például a plusz éjszakák szállását, ha betegség miatt pihenésre van szüksége, a késedelmes vagy elmulasztott közlekedési eszközt, ha a tervezettnél később tér vissza, valamint az alapvető orvosi ellátást a teaház szintjén, beleértve a rehidratáló sókat, a magaslati gyógyszereket vagy a kisebb sérülések kezelését. Egy 200-400 USD-s ésszerű vészhelyzeti puffer a fő költségvetésen felül a legtöbb reális forgatókönyvet lefedi, kivéve a teljes evakuálást.

Szezonális költségek összehasonlítása 2026-ra és 2027-re

Azoknak az utazóknak, akik 2026-ban Manaslu körtúrát terveznek, érdemes korán lefoglalniuk a helyet az őszi szezonban, mert a közlekedés és a teaházak gyorsan megtelnek.

Tavaszi vs. őszi túra költsége

A Manaslu körút főszezonja és a túrázás legdrágább időszaka az ősz, szeptembertől novemberig. A korlátozott területre szóló engedélyek ára ősszel magasabb, a népszerű megállóhelyek, mint például a Sama Gaun és a Namrung, gyorsan megtelnek, egyes teaházak valamivel magasabb árakat számítanak fel a csúcsidőszakokban, a Katmanduból induló utazási költségek pedig a kereslet miatt kissé magasabbak. Október a legforgalmasabb és legdrágább hónap.

A márciustól májusig tartó tavasz a második legnépszerűbb évszak, és a téllel együtt alacsonyabb az engedélyek száma. A tavasz melegebb hőmérsékletet, hosszabb nappali órákat és rododendronvirágzást hoz az útvonal alsó szakaszain. Az időjárás általában jó, bár a délutáni felhők gyakoriak. A tavasz jó egyensúlyt teremt az elfogadható költségek és a megbízható feltételek között.

A legolcsóbb idő Manasluba túrázni

A Manaslu körút bejárására a legolcsóbb a decembertől februárig tartó tél, valamint a júniustól augusztusig tartó monszun évszak. Az engedélyek olcsóbbak a szezonon kívül, a teaházak nagyrészt üresek és hajlandóak alkudni a szoba- és ételárakról, a szállítás pedig könnyebben lefoglalható a főszezoni tömegek versenye nélkül.

A tél nagyon hideg hőmérsékletet hoz, különösen éjszaka és magasabb tengerszint feletti magasságokban, és a Larkya La hófödte lehet, és nehezebben lehet biztonságosan átkelni rajta. A monszun heves esőzéseket, földcsuszamlásokat, piócákat hoz az alsóbb szakaszokon, és korlátozott hegyi kilátást. Egyik szezonon kívüli időszak sem ajánlott alapos felkészülés és a felmerülő konkrét kockázatok ismerete nélkül. Az Above the Himalaya tanácsot tud adni az aktuális körülményekről, mielőtt szezonon kívüli utazásra szánja el magát.

Költségvetés vs Standard vs Luxury Manaslu Trek

A Manaslu túrázás költségvetése a közlekedési eszköztől, az idegenvezetői szolgáltatásoktól, a szállás színvonalától és a csoport méretétől függően változhat.

Olcsó túrastílus

A költségvetés Manaslu körút közös közlekedést használ a túraútvonal elejére és vissza, alapvető teaházi szállást kínál az árkategória alsó határán, közös csoportos indulást kínál az idegenvezető és a hordár költségeinek megosztásával, valamint gondosan megválasztott ételekkel, amelyek a dal bhat-ot és a helyi ételeket részesítik előnyben a drágább importált ételekkel szemben. Az olcsó túrázók saját magukkal viszik a katmandui harapnivalókat, ahelyett, hogy teaházi áron vásárolnák meg őket, és palackozott víz helyett víztisztítót használnak.

Ez a megközelítés tökéletesen megvalósítható, és továbbra is a teljes Manaslu Circuit élményt nyújtja. A hegyek, a hágókon való átkelés, a falvak és a távoli fekvés ugyanaz, függetlenül attól, hogy mennyit költesz szállásra és étkezésre. A kompromisszum inkább a kényelemben és a rugalmasságban, mint az alapvető élmény minőségében rejlik.

Standard túracsomag

Egy standard Manaslu Circuit csomag, amelyet olyan ügynökségek kínálnak, mint az Above the Himalaya, tartalmaz egy közös csoportos indulást egy engedéllyel rendelkező idegenvezetővel és hordárral. Emellett tartalmazza a privát dzsipet Katmanduból a túraútvonal elejére, kényelmes, középkategóriás teaházi szállást minden megállónál, az összes étkezést a túraútvonalon, valamint a teljes körű engedélyügyi intézést.

Ez a legnépszerűbb lehetőség, és a legtöbb túrázó számára ez kínálja a legjobb egyensúlyt a költségek, a kényelem és a praktikum között. Kiküszöböli a teljes utazás megszervezésének terhét, miközben a mérsékelt árkategóriában marad.

Luxus Manaslu Trek élmény

Egy luxus vagy teljesen privát Manaslu Circuit túra magában foglalja a privát dzsiptranszfert oda-vissza, valamint a kényelmes szállodai szállást Katmanduban a túra előtt és után. Emellett személyi idegenvezetőt, privát hordárt és rugalmasabb útvonalat is kapsz, csoportos időbeosztási nyomás nélkül.

Ennek a megoldásnak a költsége személyenként körülbelül 2,500 USD-tól kezdődik, és a szolgáltatás szintjével együtt emelkedik. Az Above the Himalaya teljesen személyre szabott privát túraprogramokat kínál azoknak, akik ezt a megközelítést részesítik előnyben.

Rejtett költségek, amiket sok túrázó elfelejt

Még a jól megtervezett költségvetésekből is gyakran kimarad néhány kategória, amelyek valódi költségeket okoznak a Manaslu Circuit túrán. Az idegenvezetők és a teherhordók borravalója a túra végén elvárt, és ez a teljes bevételük fontos részét képezi. A standard borravaló az idegenvezető vagy a teherhordó díjának 10-15 százaléka, ezért ennek megfelelően kell költségvetést tervezni.

A teaházakban vásárolt rágcsálnivalók és péksütemények lényegesen többe kerülnek, mint a Katmanduban indulás előtt vásárolt ugyanazon termékek. Vigyél magaddal városi dzsemkeveréket, energiaszeleteket, csokoládét és aszalt gyümölcsöt.

A telefon, fényképezőgép vagy hordozható akkumulátor töltése a teaházakban szinte minden megállónál plusz költséggel jár. Ha sok elektronikus eszközt kell töltened, ezek a kis díjak 14-16 nap alatt felhalmozódnak. A plusz akklimatizációs napok, bár fontosak a biztonság szempontjából, olyan szállás- és étkezési költségekkel járnak, amelyek nem szerepelnek a standard útitervben. Tervezz be legalább egy puffernapot a költségvetésedbe.

A kisebb vásárlások, mint például az emléktárgyak, helyi kézműves termékek, valamint az útvonal mentén található kolostorokban és helyi iskolákban történő adományozás olyan dolgok, amelyeket sok túrázó választ, és érdemes belefoglalni a tervezésbe.

Manaslu Circuit Trek költségkalauz

Hogyan spóroljunk pénzt a Manaslu körút túrán?

A Manaslu túrázás reális költségvetése az engedélyektől, a közlekedéstől, a szálláslehetőségektől és attól függ, hogy részt veszel-e egy csoportos túrán.

Okos költségvetési tippek

A csoportos induláshoz való csatlakozás a leghatékonyabb módja a Manaslu körút személyenkénti költségeinek csökkentésére. A költségvetéssel utazók számára a költségek csökkentése... Manaslu Circuit Trek A költségek általában a közös közlekedéstől, a csoportos indulásoktól és a bérelt felszereléstől függenek. Az idegenvezetői díjak, néha a szállítás és a túra általános logisztikája mind hatékonyabb csoportos túrákon. A Himalája felett rendszeres csoportos indulások indulnak a tavaszi és őszi szezonban.

  • Bérelj felszerelést Katmanduban ahelyett, hogy mindent újat vennél, ha még nincs meg
  • Vigyen magával harapnivalókat, energiaszeleteket és személyes gyógyszereket Katmanduból, ahol az árak sokkal alacsonyabbak
  • Használj vízszűrőt vagy víztisztító tablettákat ahelyett, hogy minden nap palackozott vizet vásárolnál a túraútvonalon.
  • Foglalja le az engedélyeket és a szállítást előre az ügynökségén keresztül, hogy elkerülje az utolsó pillanatban bekövetkező áremelkedéseket
  • Válassz dal bhatot legalább napi egy étkezésre, mivel ez a legjobb ár-érték arányú és leglaktatóbb lehetőség az ösvényen.

Hibák, amelyek növelik a túraköltségeket

  • Az utolsó pillanatban történő foglalások, különösen a főszezoni indulásoknál, gyakran magasabb irányárakat és korlátozottabb csoportos lehetőségeket jelentenek.
  • A túlcsomagolás nagyobb súlyt eredményez, ami növelheti a hordozó költségeit, vagy akár egy második hordozót is igényelhet.
  • Engedéllyel nem rendelkező üzemeltetők vagy idegenvezetők felvétele illegális a Manaslu körúton, és az engedélyek megtagadásához vezethet, ami a teljes utazási költségvetésbe kerülhet.

Megéri az árát a Manaslu körút?

Sok túrázó hasonlítja össze a Manaslu Circuit Trek Költség a Everesti alaptábor és Annapurnát, mielőtt eldöntenéd, melyik útvonalat választod. A Manaslu körút drágább, mint az Annapurna körút, és egy standard csomag összköltségét tekintve nagyjából összevethető az Everest alaptábori túrával. Cserébe olyan távoli fekvést, kulturális hitelességet és hegyi tájat kínál, amelyet egyik népszerűbb útvonal sem tud teljes mértékben felvenni.

Mivel az engedélyek korlátozzák a látogatók számát, a Manaslu körút a Khumbun vagy a ... áthaladó gyalogosforgalomnak csak töredékét bonyolítja le. Annapurna régió főszezonban. A teaházak csendesebbek. Az ösvény egyes szakaszokon valóban vadregényesnek érződik. A helyi gurung és tibeti hatású közösségekkel való interakciókat kevésbé érinti a sűrű turisztikai gazdaság, amely megváltoztatta az életet a látogatottabb régiókban.

A Larkya La átkelőhely az egyik legjobb magashágó-élmény a nem technikás túrázók számára a Himalájában. A Manaslu, a Himlung Himal, a Cheo Himal és a környező csúcsok látványa a túraútvonal felső szakaszairól vetekszik az ismertebb útvonalakon tapasztaltakkal.

Azoknak a túrázóknak, akik már megtették Everesti alaptábor vagy a Annapurna pálya És valami újabb és kevésbé kopott hatású túrára vágysz, a Manaslu Circuit kiváló következő lépés. Azoknak, akik először túráznak Nepálban, és valódi, kitaposott ösvényektől eltérő élményre vágynak, megéri a plusz engedélyköltséget és a tervezési erőfeszítést már az első úttól kezdve.

Végső költségvetés-lebontás példa: 14 napos túra

Ez a példa reális képet ad a túrázóknak egy átlagos Manaslu túraköltségvetésről egy 14 napos útvonalra.

KöltségkategóriaBecsült költség (USD)Becsült költség (NPR)
Korlátozott területi engedély (RAP)$ És $ 145 205107 000 és 180 000 NPR között
MCAP engedély$ És $ 22 25NPR 3,000 XNUMX
ACAP-engedély$ És $ 22 25NPR 3,000 XNUMX
Chumnubri önkormányzati díj$ És $ 7 8NPR 1,000 XNUMX
Engedéllyel rendelkező kalauz (megosztott csoport)$ És $ 60 120107 000 és 180 000 NPR között
Porter (megosztott)$ És $ 70 110107 000 és 180 000 NPR között
Utazás (oda-vissza)$ És $ 40 70107 000 és 180 000 NPR között
Szállás (14 éjszaka)$ És $ 80 160107 000 és 180 000 NPR között
Étel és ital (14 nap)$ És $ 150 270107 000 és 180 000 NPR között
Felszerelés kölcsönzés$ És $ 40 80107 000 és 180 000 NPR között
Utasbiztosítás$ És $ 80 150107 000 és 180 000 NPR között
Egyéb és tippek$ És $ 80 120107 000 és 180 000 NPR között
Becsült teljes költség$ És $ 796 1,343107 000 és 180 000 NPR között

Ez a becslés egy költségvetéstudatos megközelítést tükröz egy csoportos indulás esetén. Egy standard csomag az Above the Himalaya-tól ugyanarra a 14 napos túrára, beleértve az idegenvezetőt, a hordárt, az összes engedélyt, a szállítást, a szállást és az étkezést, jellemzően 1,400 és 2,000 USD között mozog fejenként, beleértve az ügynöki szolgáltatást, a sürgősségi támogatást és azt a kényelmet, hogy minden logisztikai dolgot mi intézünk helyetted.

Gyakran ismételt kérdések

Mennyibe kerül a Manaslu Circuit Trek 2026-ban és 2027-ben?

Az ár jellemzően 900 és 2,000 USD között mozog fejenként, a csoport méretétől, a szolgáltatásoktól, a szállás típusától és a túraszezontól függően. A privát luxustúrák általában többe kerülnek.

Végigmehetek a Manaslu körtúrán vezető nélkül?

Nem. Engedélyeket nem lehet kiadni engedéllyel rendelkező nepáli idegenvezető nélkül, és ez a helyzet a következővel: Manaslu körútk is.

Olcsóbb a Manaslu túra, mint az Everest alaptábor?

Ez az egész út nagyjából annyiba fog kerülni, mint a Everest Base Camp TrekA csoportos utazások költsége olcsóbb, mint az egyéni utazásoké.

Mennyi készpénzt kell magammal vinnem a túra során?

Hozz magaddal elegendő nepáli rúpiát, mivel az útvonal mentén nincsenek ATM-ek. A legtöbb túrázó körülbelül 200-400 USD-nek megfelelő összeget költ személyes kiadásokra a túra során, a harapnivalóktól, italoktól, a töltéstől, a zuhanyozástól, a borravalóktól és a plusz napoktól függően.

Mi a legolcsóbb módja Manaslu-i túrázásnak?

A csoportos túrázás, a helyi közlekedés, a felszerelések bérlése Katmanduban és a helyi élelmiszerek segíthetnek csökkenteni az összköltségeket.

Vannak ATM-ek a Manaslu útvonalon?

Nem. A Manaslu körút során nincsenek ATM rendelkezésre állnak, ezért legyen minden szükséges pénzed, mielőtt elindulsz a túrára.

Összegzés

A Manaslu körtúra 2026-os és 2027-es költsége egy valós, de kezelhető befektetés minden túrázó számára, aki gondosan tervez és megérti, hogy mit fedeznek a költségek. Az engedélyek, a kötelező idegenvezető követelménye és az útvonal relatív távoli fekvése miatt többe kerül, mint egy hagyományos nyílt ösvényű túra Nepálban, de ugyanezek a tényezők teszik a túrát kevésbé zsúfolttá, hitelesebbé és kifizetődőbbé az alternatívákhoz képest.

Akár 900 USD-t, akár 2,500 USD-t tervezel, a lényeg, hogy tudd, mire megy a pénzed, és mielőtt máshová kezdenéd a költségvetés módosítását, győződj meg róla, hogy a legfontosabb dolgok, beleértve az engedélyeket, egy engedéllyel rendelkező idegenvezetőt és a megfelelő utazási biztosítást, teljes mértékben le vannak fedve.

Az Above the Himalaya azt javasolja, hogy jó előre foglald le az engedélyeket és az idegenvezetődet, különösen az őszi indulásokra, ahol a csoportos helyek több hónappal korábban betelnek. A 2026-os tavaszi indulásokra már 2025 végére érkeznek a foglalások, és 2026 ősze is ugyanezt a mintát követi. A tervezés korai megkezdése biztosítja a legjobb indulási dátumok, idegenvezetők elérhetőségének és sok esetben a legjobb árak kiválasztását.

A Manaslu körút egy kifizetődő hegyi túra azoknak az utazóknak, akik félreeső ösvényeket, helyi kultúrát és a magas himalájai tájakat keresik. Készülj fel, menj a megfelelő csapattal, és minden rúpiát megér.

 

Legjobb ár garantált, Könnyű dátummódosítás, Azonnali visszaigazolás

Foglalja le ezt az utazást
Élő chat Támogatás
Purushotam Timalsena
Purushotam Timalsena Utazási szakértő
Megtervezzük Önnek a tökéletes, személyre szabott nyaralást.
Segítségkérés ⮞